TSAS zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na warsztaty z tematyki wypalenia zawodowego

Pracownia NGO 2021 –   działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim - projekt realizowany na zlecenie  Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Witamy serdecznie!

Zapraszamy na warsztaty dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, głównie liderki, liderów, ale nie tylko liderów, bo wypalenie dotyczy praktycznie każdej osoby, nie tylko zarządzających organizacją – zapraszamy każdą/ każdego kogo zaciekawił zakres zajęć, które planujemy przeprowadzić stacjonarnie – w małej, warsztatowej grupie.

29 października 2021r. (piątek )   w godzinach: 9:30 -12:30

Toruń ul. Bydgoska 58 ( TSAS)

Leadership a syndrom wypalenia zawodowego w działalności w 3. sektorze.

Prowadząca: Hanna Brzuszczak

Opis szkolenia: Celem szkolenia jest omówienie na czym polega syndrom wypalenia zawodowego, jakie są jego symptomy oraz jakie skutki może mieć wypalenie, także skutki  zdrowotne. Omówimy przyczyny wypalenia, szczególnie przyjrzymy się jak działa długotrwały stres i jak to wygląda z perspektywy liderów i liderek zaangażowanych w działalność społeczną, obywatelską w ramach 3 sektora.  Będzie także przestrzeń do dyskusji nad tzw. leadership jako częstym modelem leżącym u podstaw zarządzania w organizacjach typu ngo; nad dzieleniem się odpowiedzialnością i kompetencjami oraz korzystaniem ze sposobów zapobiegania wypaleniu własnemu i czasem całych zespołów w organizacjach.

Szkolenie  dla ngo przeprowadzi  Hanna Brzuszczak – socjolożka, ze specjalnością polityka społeczna, autorka i realizatorka wielu projektów w ramach działalności statutowej ngo. Z organizacjami w trzecim sektorze współpracuje od 2007 roku, także ekspertka oceny merytorycznej projektów. Tak oto mówi w kontekście zaplanowanych warsztatów: (…) Temat szkolenia jest dla mnie ważny, bo ja też doświadczam wypalenia, (..) czasem, szczególnie pod koniec roku czuję zmęczenie, , wtedy zastanawiam się co i w jaki sposób mogę zmienić (..) Sądzę, że wiele osób zaangażowanych w działalność pozarządową  jest w podobnej sytuacji, a nie zawsze mają wiedzę i narzędzia jak sobie pomóc.(..) .

Szkolenie będzie przeprowadzone stacjonarnie w małej grupie,  max. 12 osobowej, w formie  warsztatowej, podczas któryego  trener stworzy także przestrzeń do  dyskusji, wymiany doświadczeń.   Aby wziąć udział należy wypełnić i złożyć Kartę zgłoszenia. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

Aby wziąć udział należy przesłać na adres tsas@tsas.torun.pl  wypełniony

Formularz zgłoszeniowy

Udział  jest bezpłatny.


Oprócz szkoleń, które sami proponujemy, także realizujemy warsztaty i szkolenia dla konkretnych np. lokalnych organizacji. Można np. zorganizować się/zebrać się w kilka organizacji i nas zaprosić do siebie. Jesteśmy otwarci na zgłaszanie przez organizacje swoich potrzeb edukacyjnych, szkoleniowych, konsultacyjnych: wystarczy się z nami skontaktować: 515 276 454, tsas@tsas.torun.pl  i to omówić.

Zależy nam na tym, żeby organizacje z kujawsko-pomorskiego współtworzyły z TSAS-em PRACOWNIĘ NGO 2021 - Chcemy działać dla Was i z Wami !

W listopadzie i grudniu mamy zaplanowane szkolenia m.in:  fundraising, promocja, komunikacja organizacji z otoczeniem, ustawa o dostępności osób ze szczególnymi potrzebami, logika projektowa, sprawozdawczość, narzędzia badawcze w monitoringu i ewaluacji.  Informacje o szkoleniach na bieżąco zamieszczamy na naszej stronie www.tsas.torun.pl oraz dzięki współpracy z Biurem Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi   na stronie  https://ngo.kujawsko-pomorskie.pl/

 

Kontakt do organizatora: Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej - TSAS

mail: tsas@tsas.torun.pl  ;  telefon: 515 276 454