Pracownia NGO 2021 – działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim

Projekt realizowany na zlecenie  Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

TORUŃSKIE STOWARZYSZENIE AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ TSAS zaprasza przedstawicieli/przedstawicielki NGO z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w szkoleniu:

Jak wykorzystać pakiet Google w pracy organizacji – część I

( część II jest  zaplanowana  na 21 czerwca (poniedziałek) 17.00 - 20.00 i będzie obejmować  dalsze wykorzystanie narzędzi, jak zrobić Arkusze, Formularze, Prezentacje)

Terminy szkolenia:

24 maja 2021r. (poniedziałek)   w godzinach: 17:oo -20:oo  (online) – cz.I.

21 czerwca 2021r. (poniedziałek) w godzinach: 17;oo – 20:oo (online) – cz.II.

Zakres programowy:

Gmail, Kalendarz, Dysk Google, Dokumenty

  1. Gmail Jak założyć konto Gmail. Jak zapanować nad mailami (czytanie, porządkowanie i znajdowanie e-maili). Tworzenie i wysyłanie e-maili.
  2. Kalendarz Jak pracować z kalendarzem (jeden i wiele kalendarzy, udostępnianie, połączenie z Gmail). Rodzaje kalendarzy i agenda.
  3. Dysk Google Tworzenie folderów i przenoszenie plików. Udostępnianie plików i folderów.
  4. Dokumenty Tworzenie dokumentów i udostępnianie. Wspólna praca nad dokumentem (komentarze i sugestie). Historia zmian

Szkolenie „Jak wykorzystać pakiet Google w organizacji” jest skierowane do użytkowników nie korzystających do tej pory z wymienionych narzędzi lub wykorzystujących je w małym zakresie. Ukierunkowane jest na zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na samodzielną pracę z narzędziami Google ale przede wszystkim na wykorzystanie tych narzędzi w pracy zespołowej. Jest to szczególnie ważne w dobie pandemii. Szkolenie będzie przeprowadzone w formie warsztatów z aktywnym udziałem uczestników.

Trenerka prowadząca szkolenie:
Magdalena Małkiewicz  - informatyczka, trenerka NGO, miłośniczka rękodzieła, szczególnie dziergania na drutach, współorganizatorka ogólnopolskiego spotkania dziewiarek „Drutozlot”

Szkolenie będzie przeprowadzone zdalnie, w formie  warsztatów, podczas których  trenerka stworzy także przestrzeń do wspólnej rozmowy i wymiany doświadczeń. Aby wziąć udział należy wypełnić i złożyć Formularz zgłoszeniowy.
Link do Karty zgłoszenia:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe4RC5SLyMMsKbPKafcAvIwFigCN0Vup_2lS-yAHXusv4IbUg/viewform?usp=sf_link

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Każdy/a uczestnik/uczestniczka w dniu szkolenia – najpóźniej na 2 godziny przed każdym szkoleniem - otrzyma na podany przez siebie w Karcie zgłoszeniowej adres mailowy link do danego szkolenia ( Zachęcamy aby sprawdzać poprawność podanego w Formularzu adresu mailowego, prosimy przeglądać SPAM).  Uczestnicy otrzymają od tsas@tsas.torun.pl link, oraz informację jak się zalogować.

Zapraszamy do spotkania on-line ( poprzez aplikację zoom).

Do udziału w szkoleniach, konsultacjach potrzebny jest:

komputer/laptop/tablet//smartfon - z głośnikiem, mikrofonem i kamerą. Ważne żeby uczestnicy spotkania mogli połączyć się przez internet, słuchać, widzieć, mówić, pisać (aktywnie uczestniczyć w warsztatach).

Kontakt do organizatora:
Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej – TSAS

mail: tsas@tsas.torun.pl

telefon: 515 276 454