Pracownia Aktywności Senioralnej

 

 

TSAS realizuje projekt pt.: Pracownia Aktywności Senioralnej – rozwój pasji i zainteresowań osób starszych.

Projekt jest dofinansowany ze środków  Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zadanie jest kontynuacją działań na rzecz zwiększenia dostępności dla seniorów aktywnych form spędzania czasu wolnego. Celem projektu jest rozwój i utrzymanie aktywnych postaw życiowych, integracji wewnątrzpokoleniowej.

Zaplanowane zadanie ma na celu rozwój aktywności społecznej osób starszych wśród 20 osób 60+ z terenu Torunia i powiatów toruńskiego i inowrocławskiego w okresie od 04.01.2021 do 31.12.2021r.

Cele szczegółowe:

  1. Wzmocnienie aktywnych postaw życiowych osób 60+;
  2. Zwiększenie /utrzymanie umiejętności aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym ;
  3. Rozwój jakości i dostępności form wsparcia senioralnego w lokalnym środowisku.

Zadanie ma charakter działań cyklicznych: główna forma to spotkania seniorów na warsztatach rozwoju pasji, zainteresowań.  Zaplanowaliśmy przeprowadzenie 12 warsztatów plastyczno-florystycznych oraz rękodzieła artystycznego w formie bezpośredniej lub zdalnej.

Za nami warsztaty teatralne, które odbyły się w maju - online, prowadzone przez edukatorke z Teatru Wybrzeże z Gdańska – Weronikę Łucyk. Były to warsztaty kreatywnego pisania, podczas których pisaliśmy własne teksty inspirując się słowem, obrazem i dźwiękiem.

Odbyły się też zajęcia z makramy: wiosenne wprowadzenie do makramy, makrama na ścianę, makramowe kwietniki, warsztaty z filcowania,  decoupage , .. i wiele innych zajęć, które prowadziła – socjolożka i pasjonatka rękodzieła – Hanna Brzuszczak.

W sierpniu odbywają się kolejne – warsztaty, tym razem prowadzone przez  trenerkę ngo i ekolożkę –  Sylwię  Jaroszewicz- Burczyńską. Odbyło się kolejne spotkanie z makramą – lampiony;  robiliśmy kwietne wianki, a na 30 sierpnia są zaplanowane – warsztaty, podczas których będziemy tworzyć pod czujnym okiem naszej trenerki – Sylwii -  kartki okolicznościowe – a taką okazją i przewodnim tematem będzie: życzliwość, sympatia, tworzenie relacji i atmosfery współpracy - w tle powoli kończące się lato i nadchodząca jesień. Stąd być może na kartkach pojawią się dynie, słoneczniki, … , jarzębina.

Niebawem się przekonamy.  We wrześniu planujemy dwa spotkania -  tym razem na warsztatach stolarskich.

Rekrutacja do projektu jest ciągła, a zatem każdy kto  ma otwartość na spotkanie i poznawanie nowych osób – może się z nami skontaktować, aby dołączyć do grup warsztatowych.

Kontakt: 515 276 454 ; mail: tsas@tsas.torun.pl

Zapraszamy!